Avrupa Rüyası ile Yaz Tatilinde Göreceğiniz 5 Harika Yer

11.06.2019

23 Kişi Okumuş

0 Yorum

Avrupa Rüyası ile Yaz Tatilinde Göreceğiniz 5 Harika Yer

Avrupa Rüyası ile Yaz Tatilinde Göreceğiniz 5 Harika Yer

Gezginlerin en çok gezdikleri yerler, yaz tatili için gidilecek yerler, Avrupa turunda gezilmesi gereken yerler kelimelerini Google’a yazıp arama yaptınız ve halen aradığınızı bulamadınız. Ve karşınıza biz çıktık sonuç olarak. O zaman doğru yerdesiniz! Avrupa turunda gezebileceğiniz en güzel 5 yeri sizler için listeledik!

Yaz tatili için planlarınızı yaparken Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu rotasında yer alan birbirinden güzel yerleri incelemenizde fayda var. 16 günlük Avrupa turu boyunca masal gibi kasabalar, rüya gibi şehirler ve doğa harikası yerlere gitme fırsatı sunuluyor. İşte, Avrupa turunda görmeniz gereken 5 yer!

1. Bled Gölü – SLOVENYA

Avrupa turu - Slovenya, Lubyana Bled Golu
Avrupa turu – Slovenya, Lubyana Bled Golu

Slovenya’nın doğa harikası olan Bled Gölü, Avrupa’nın en güzel yerlerinden. Jülyen Alpleri’ne karşı kahvaltı yapmak, huzur veren zümrüt yeşili Bled Gölü sularında yüzmek, tekne turu yapmak ve bisikletle orman yolundan kaleye tırmanmak. Bled Kasabası yakınlarında yer alan gölü kuzey kıyısında, bir Orta Çağ yapısı olan Bled Kalesi, batı ucunda ise Zaka Vadisi bulunuyor. 

2. Colmar – FRANSA

Avrupa turu - Fransa, Alsas Colmar
Avrupa turu – Fransa, Alsas Colmar

Avrupa’nın en romantik şehirlerinden Colmar, Fransa’da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Petite Venice bölgesi ile İtalya’nın Venedik şehrini anımsatan, masallardan fırlamış evlere ev sahipliği yapan Colmar, Avrupa Rüyası’nın Alsas – Loren bölgesinde gördüğü şehirlerden. Şirin sokakları, yüzlerce yıllık yarı ahşap evleri, sevimli kanalları ve yaya şehir merkezi ile büyük bir film setini andırıyor. Alsas Şarap Rotası üzerinde yer alması dolayısıyla Alsas Şarabının Başkenti olarak bilinen Colmar, kaliteli restoranlar ve yüksek kaliteli yerel ürünler satan dükkanlardan etkileyici bir gastronomi seçkisine sahip.

3. Eguisheim, Kaysersberg, Riquewihr Kasabaları – FRANSA

Avrupa turu - Fransa Alsas Eguisheim
Avrupa turu – Fransa Alsas Eguisheim

Alice’in peşine takılıp tavşan deliğinden içeri girerek masal dünyasında gezmek istiyorsanız, kuşkusuz en güzel rota bu üç kasaba! Avrupa turunda yeni yeni popüler olmaya başlayan bu eşsiz güzellikteki Fransız kasabaları Avrupa Rüyası’nın Avrupa turu rotasında yer alıyor. 

Eguishem, Alsas Şarap Yolu’nda rengarenk evleri, üzüm bağları ile film setlerini andıran atmosferini andırıyor. Yaz aylarında leylek festivalinin yanı sıra, ünlü şarap markalarının anavatanı üzüm bağlarını yakından göreceğiniz Eguisheim, 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye.

Avrupa turu -  Fransa, Alsas Kaysersberg
Avrupa turu – Fransa, Alsas Kaysersberg

Şarap ülkesi Fransa’nın mücevheri olarak adlandırılan Kaysersberg, “İmparator’un Dağı” olarak adlandırılıyor. Kasabanın etrafını saran surları üzüm bağları kucaklıyor. Yılın her mevsimi, ama özellikle Ağustos aylarında eşsiz güzelliğe bürünen kasaba, Alsace’deki Rönesans döneminin en güzel ahşap evlerinden bazılarını barındırıyor. Kaysersberg, Weiss vadisi, Alsace Ovası ve ötesinde Almanya’daki Kara Orman ile komşu. Masal gibi mimarisini anlatmaya kelimeler yetmeyecek güzellikte.

Avrupa turu - Fransa, Alsas Riquewihr
Avrupa turu – Fransa, Alsas Riquewihr

Riquewihr, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik ve güzel evleriyle Alsas bölgesinin en çok ziyaret edilen kasabası. Fransa’nın en güzel 50 kasabası arasında yer alan Riquewihr, cazibesini muhteşem korunmuş pastel rengi yarı ahşap evlerinden, Arnavut kaldırımlı sokaklarından ve gastronomik hazine olan restoranlarından alıyor.

4. Zaanse Schans, Yel Değirmeni Kasabası – HOLLANDA

Avrupa turu - Hollanda, Zaanse Schans
Avrupa turu – Hollanda, Zaanse Schans

Hollanda’nın en turistik kasabalarından biri olan Zaanse Schans, yel değirmenleri ile ünlü. Koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 1960 yılında buraya taşınan 35 adet tarihi evden oluşan bir açık hava müzesi. Kasabada tahta ayakkabı atölyelerini gezebilir, Hollanda peyniri üreten dükkanlarda tadım yapabilirsiniz. Don Kişot’a bile konu olan yel değirmenlerini yakından görebilirsiniz. 

5. Verona, Romeo ve Juliet’in Şehri – İTALYA

Avrupa turu - Italya, Verona
Avrupa turu – Italya, Verona

Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet’in hayat bulduğu şehir Verona, gezginlerin ve sevgililerin en çok tercih ettiği yerlerden. Ortaçağ’dan kalma eşsiz güzellikteki mimarisiyle seyahat tutkunlarını büyüleyen Verona’da Romeo’nun Juliet’e serenad yaptığı balkona çıkabilir, aşıklar duvarına dileğinizi yazabilirsiniz. Dante gibi ölümsüz yazarın yaşadığı bu şehirde aşka tutulacaksınız.

Yaz için seyahat planlarını yaparken Bled Gölü, Colmar, Eguisheim, Kayserberg, Riquewihr, Zaanse Schans ve Verona’yı da rotanıza eklemeyi unutmayın. Avrupa Rüyası’nın Avrupa turu ile bu harika 5 yeri gezebilir, bizlere bu rüya gibi yerlerden kartpostal atabilirsiniz.

Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu, En Uygun Fiyat ve Taksit İmkanı

Bir hayaliniz mi var? Avrupa turuna mı çıkmayı düşünüyorsunuz! Türkiye’de otobüsle Avrupa turu denilince akla ilk gelen firma olan Avrupa Rüyası ile tek seferde Avrupa kıtasını gezebilirsiniz.

Her sabah başka ülkede uyanmak hayaliniz varsa Avrupa Rüyası turlarıyla gezmenin en güzel yanı; 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden seyahat etmeniz. Üstelik Avrupa turunuz boyunca size profesyonel kokartlı rehberlerde eşlik ediyor ve Avrupa’nın Paris, Roma, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Venedik gibi popüler şehirlerinde 4 yıldızlı otellerde konaklıyorsunuz. Konakladığınız rüya şehirlerde sabah kahvaltıları içinde ayrıca bir ücret ödemiyorsunuz.

Avrupa Rüyası’nın EKO ve PLUS adındaki iki tane turu bulunuyor. Bu turlardan Avrupa Rüyası EKO ile 16 günde 14 ülke 24 şehirgezebiliyorsunuz. Tur boyunca gezdiğiniz şehirlerin yanı sıra Igoumenitsa-Bari arasında Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğu yaparak güneşin doğuşuna tanık olacaksınız.

Herkesin gidilecek yerler listesinde ilk sırada yer alan İsviçre’nin Zürih şehrini ve İsviçre Alplerini göreceksiniz. Bu kadarıyla da yetinmeyerek dillere destan Şarap Yolu olarak adlandıran üzüm bağlarının bulunduğu Alsas-Loren bölgesinin Mulhouse, Colmar, Alsas, Strasbourgh ve sürpriz Fransız köylerini göreceksiniz. Tüm bunların üzerine Paris’te 2 gece konaklayacaksınız.

Avrupa Rüyası Nasıl Başvuru Yaparım?

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına www.avruparuyasi.com.tr  sitesinden başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Web sitelerinde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarıyla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’nailetebilirsiniz.

0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurarak size uygun Avrupa turunu ve uygun tarihi seçerek tura katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Çok geçmeden hayallerini gerçekleştir! Şimdi Avrupa’yı adım adım gezme zamanı! Adımlarınızın sizi hayallerinize ulaştırması dileklerimle!

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER