ÜNYE’YE BİR ŞOK DAHA, ÜNİPORT AVM KAPANABİLİR

10.06.2019

55 Kişi Okumuş

0 Yorum

ÜNYE’YE BİR ŞOK DAHA, ÜNİPORT AVM KAPANABİLİR

ÜNYE’YE BİR ŞOK DAHA, ÜNİPORT AVM KAPANABİLİR!

Ünye’de 2017 yılından bu yana faaliyette olan Üniport AVM’de, kiraların zamanında ödenmesine rağmen Ünye Belediyesi tarafından kiraların geç ödendiği gerekçesiyle encümen kararıyla sözleşme tek taraflı olarak fesih edildi.

Ünye’de 14 Aralık 2017’de tarihinde 34,5 milyon TL’lik maliyetle hizmete açılan ve açıldığı günden itibaren her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Üniport AVM, Ünye Belediyesinin kira sözleşmesini tek taraflı fesih etmesiyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Kiraların zamanında ödenmesine rağmen kiraların geç yatırıldığını gerekçe gösteren Ünye Belediyesinin sözleşmeyi fesih ederek 810 bin TL’lik teminat mektubunu da bozdurduğu öğrenildi.

Çoğu ulusal markalar olmak üzere 47 markanın faaliyet gösterdiği Üniport’ta, oluşan belirsizlik nedeniyle birçok markanın Üniport’taki faaliyetlerine son vereceği öğrenilirken AVM’de çalışan 280 kişiyi de şimdiden işsizlik korkusu sardı.

ORTADA HUKUKSUZLUK VE ART NİYET VAR

Alınan kararda hukuksuzluk ve art niyet olduğunu vurgulayan Güler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, Üniport AVM yüklenici firma sahibi Dursun Çivici, eski yönetimle yeni yönetim arasındaki çekişmenin Ünye’ye mal edilmesinin çok büyük bir hata olduğu söyledi. Konuyla ilgili gerekli hukuki sürecin başladığını hatırlatan Çivici, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği, 280 kişinin istihdam edildiği Üniport AVM’nin Ünye için prestij proje olduğunu ve buranın kaybedilmesinin Ünye’nin bir değerinin yitirilmesi olarak yorumladı.

ULUSAL MARKALAR TERK EDİYOR

Kiraların ödenmesiyle ilgili gecikmenin yaşanmadığını ve sistemin bugüne sorunsuz işlediğini söyleyen Çivici, “ Ünye Belediyesi’nin kiraların zamanında ödenmesine rağmen böyle bir karar alması Ünye için büyük bir talihsizlik. Elimizde tüm ödemelerin belgeleri mevcut. Ortada büyük bir belirsizlik var. Şimdiden bazı ulusal markalar kararın ardından faaliyetlerine son verdi ve birçoğu da Üniport’tan çıkma kararı aldı. Bu firmalarda çalışan yüzlerce çalışan kişi kapanmaların ardından işsiz kalacak. Bu kararın alınması yüzlerce kişiyi dolaylı olarak binin üzerinde kişiyi mağdur edecek. Umarım bu yanlıştan bir an önce dönülür” dedi.

Kaynak:Nuh Medya

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz